İmmobilizer Çipli Oto Anahtarı Kopyalama

İmmobilizer çipli oto anahtarı kopyalama işi uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir. İşinde yetkin şahıslar dünyadaki tüm arabaların immobilizer anahtar yapısını bilir. Müşteri dükkanımıza gelir bizden belli taleplerde yer alır vaziyet değerlendirmesi yapar bedel ve teknik bilgeleri iletip anlaştıktan sonra bizde işe soyunuruz. İnteraktif olarak bu sürecin işleyişini sizlere derhal vereyim.

Anahtar kopyalama yapılacak şayet aracın uzaktan kumanda serisini, immobilizer çipini ve mekanik ucunu hazırladıktan sonra arabaya cihazımızla evvela kontağı mekanik olarak denetim ediyoruz zira mekanik sistemi geçmeden elektronik noktalanamaz. Kontak açtı şayet ki açmama olasılığı yok ardından uzaktan kumandayı ve immobilizer çipi arabaya tanıtıyoruz. Kopyalama ara sıra arabadan ara sıra otomobil olmadan yapılabilmektedir.

İmmobilizer Arızası Belirtileri

1999 ve üzeri model bütün arabalarda immobilizer bulunuyor daha evvela sözcük anlamını bilmeyenler amacıyla söyleyeyim ( açılmış ve net arakçılık engelleme sistemi ) kapı ve kontak kilitlerinden sonra hırsızı durduracak ( arabayı çalıştıramaması amacıyla ) büyük bir tedbir olup önemli ehemmiyet taşımaktadır. Arabaların tamamında immobilizer ışığı vardır bu ışığın verdiği reaksiyon yardımıyla immobilizer arızası olup olmadığını anlayabilir. Kontağı çevirdiniz gene 3 saniye bekledikten sonra ışık sönmüyor yahut marş yapıyorsunuz hala ekranda duruyor işte bu immobilizer arızası ve sendromudur.

Kontağa takılan Oto Anahtarı çevrildiğinde belirti panelinin tam ortasında tespit edilen nokta şeklindeki al ışık birkaç saniye sonra sönüyor şayet otomobil anahtarı okuyor ve mutlak suretle çalışmalıdır. İmmobilizer çipli oto anahtarı kopyalama yapıldıktan sonra bazı kontroller yapılmalıdır. Kontağı takıp çevirdiğinizde bütün ışıklar yandıktan sonra sönüyor al olan durağan kalıyorsa immobilizer aktif yani devrede ne yapsanız bundan sonra bu saatten sonra otomobil çalışmayacaktır.

Başka bir yanılgı doğrudan yanık kalmadan değişik olup göz kırpma şeklidir bu türlü size sürekli sinyal biçiminde kendini gösteriyorsa gene maalesef gene immobilizer arızasıdır. Anahtarcı hizmeti en iyi firmadan alarak sorunsuz kullanabilirsiniz.

İmmobilizer Arızasının Sebepleri ve Çözüm Yolları

Kimi vakit kullanan bireylerin hatalarından ortaya gelir ara sıra arabaların imal edilen parçalarının yanlış olduğundan. Şansınız kuvvetliyse hiç başınıza gelmez ancak kullandığınız otomobil Volkswgen, Skoda, Seat yahut Audi şayet bu hatalarla karşılaşmanız çok muhtemeldir. Yine Hyundai başlı başına bir sorun olup gerçekte onun amacıyla tam bir haber yayınlamak daha doğru olur zira hiç alışılmamış yerde bu hatayı veriyor.

İmmobilizer Onarım Fiyatları

Pek manası olmayan bir soru evet fikriniz olsun diyerek soruşturma yapıyorsunuz istenmeyen bir hadiseden kaynaklanan bu sıkıntıyı ne kadara çözerim diyerek düşünüyorsunuz ancak markasına ve modeline göre fiyatlar değişir kimse size uzaktan bedel veremez verirse o ustaya arabayı teslim etmeyin. Önce niçin doğru, otomobil niçin çalışmıyor ve denetim edip tespit koyduktan sonra bedel ortaya söylenir. İmmobilizer çipli oto anahtarı kopyalama işi için Ata çilingir firmamızı tercih edin.

İmmobilizer Pili Biterse

İmmobilizer pille çalışan bir program değildir arabanın üstünde elektronik manyetik olarak çalışır biterse immobilizer anahtar pili biter onunda arabayı çalıştırmasında bir etkisi yoktur yalnızca arabayı açmaya kapatmaya fayda yani arabanızda bir arızası ortaya geldiyse bunu uzaktan kumandanın piline bağlamayın. Çilingir yardımı ve desteği alarak sorunsuz bir immbilizer çipli anahtar kopyalama hizmeti alabilirsiniz.

İmmobilizer Beyinden İptali

Arabanın gidişine, duruşuna, kalkışına ve çekişine zararı 2 tür negatif tesiri var bunlardan biri göstergedeki ışığın yanık kalması öteki şayet arabanın bundan sonra düz kontak ile çalışabilir olmasıdır. Renault Clio, Renalut Megane 1 ve Renault Twingo modellerinde beyinden iptal prosedürü olması gereken arabaya zarar vermeyen bir prosedürdür ama başka yeni otomobiller amacıyla çok biçare kalınırsa başvurulması gereken müdahaledir. Genellikle bütün arabaların immobilizer sistemi beyinden iptal edilebilir fakat çok da uygun değildir.

Oto Kuaför Sonrası İmmobilizer Arızası Yaşayanlar

Eğer kuaför yapıldığı an yahut ertesi gün arabanın çalışmadığı görülüyorsa yapılacak işlemler. Arabanın motor bölümündeki fişlerin ( girişleri ) elektronik dönem temizleme spreyi ile temizlemelisiniz. İç aksamda tespit edilen sigorta tablosu ve belirti paneli kesinlikle sökülüp oksitlenip rutubet yapıp yapmadığı denetim edilmeli. Oto boya fırına arabayı sokup zarar vermeyecek sıcaklıkla bir iki saat bekletmeli bulamadığınız yahut temizlemekte zorlandığınız parçaların kurumasını sağlayın.

Motorun içindeki elektrik ve elektronik parçalar koruma altına alınmadan sıkılan ilaçlar ve tazyikli su parçaların girişlerine bulaştıktan bir iki ay sonra problemler çıkabilir. Konuyu azıcık daha ayrıntılı bir şekilde açayım, motor beyni adı üstünde motorun konumlandırıldığı yere saklanmış olup kesinlikle suyu sevmemektedir esasen giriş soketi söküldüğünde otomobil çalışmaz düz mantıkla düşünelim su alırsa çalışır mı tabi ki çalışmaz o yüzden motorun ben yıkanmayıp silinmesi daha iyidir. İç aksamda tespit edilen sigorta kutusuna bilmeden sıkılan temizleme ilaçları gibi bir durumla karşılaşmanıza sebebiyet verebilir o sebeple aracınızın başında bekleyip dikkatlice vakası takip etmenizi öneriyorum.